Światowe dni spirometrii 2018

02.10.2018

W ramach kolejnej edycji programu organizowanego celem wczesnego wykrywania chorób układu oddechowego, zapraszamy Państwa do skorzystania z bezpłatnych badań spirometrycznych. Bezpłatne badania płuc odbywają się w dniach 1-6 października 2018.
Można je wykonać w wybranych placówkach w powiecie legionowskim:
Mediq Szpital i Poradnie Specjalistyczne, Legionowo ul. Piłsudskiego 20, tel.: 22 774 26 40;
NZOZ Zdrowie, Legionowo ul. Sowińskiego 15 A, tel.: 22 774 20 25;
Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska, Legionowo ul. Zegrzyńska 8, tel.: 22 381 25 25;
Goldenmed Centrum Medyczne, Serock ul. Pułtuska 53D, tel.: 22 100 41 10.
Dni Spirometrii organizowane są w ramach wieloletniej kampanii HEALTHY LUNGS FOR LIFE z  inicjatywy European Respiratory Society (ERS) i European Lung Fundation (ELF). Akcja ta w Polsce koordynowana jest przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POCHP.
Ma zwrócić uwagę Polaków na problemy zdrowia oddechowego.
Obecna edycja dni spirometrii jest poświęcona wpływowi zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. Program ma podnieść świadomość Polaków na temat standardów diagnostycznych w chorobach płuc. Wiedza, jak i czym oddychamy wpływa bezpośrednio na zachowania i nawyki prozdrowotne. Pojawiające się duszność, kaszel, świsty w czasie oddychania nie są przez świadomych pacjentów bagatelizowane, gdyż wiedzą, że zaburzenia czynnościowe układu oddechowego mogą być objawami zaostrzenia astmy i POCHP.
/Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP/