Szczególne środki ostrożności w związku z epidemią koronawirusa.

26.01.2021

Zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem zwiększa się z każdym dniem. W trosce o zdrowie pacjentów i personelu SZPZOZ, z dniem 16.03.2020 podjęliśmy decyzję o zmianie trybu realizacji świadczeń medycznych w przychodniach należących do SZPZOZ w Jabłonnie.
Nie będą realizowane świadczenia medyczne w zakresie ambulatoryjnej specjalistycznej opieki zdrowotnej oraz badania diagnostyczne.
Znacznemu ograniczeniu ulega wykonywanie badań laboratoryjnych, które wykonywane będą wyłącznie w wypadkach pilnych, zleconych przez lekarzy SZPZOZ w Jabłonnie.

Nie pobieramy materiałów do badań w Wiejskim Ośrodku Zdrowia w Chotomowie, badania dla naszych pacjentów będą pobierane tylko w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Jabłonnie.

ZMIANIE ULEGA TRYB ŚWIADCZENIA USŁUG W ZAKRESIE PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ

Do odwołania nie będą realizowane szczepienia ochronne i badania bilansowe dzieci.
Potrzebę wizyt domowych proszę zgłaszać wyłącznie telefonicznie.

BARDZO PROSIMY O NIEZGŁASZANIE SIĘ DO PRZYCHODNI!

W każdej sprawie proszę nawiązywać kontakt telefoniczny, podczas którego otrzymacie Państwo wszelkie niezbędne informacje, a także będziecie mogli załatwić większość spraw.
Proszę ograniczyć w najbliższym czasie korzystanie z usług Przychodni do sytuacji absolutnie tego wymagających.
Wszyscy pacjenci zgłaszający się do Przychodni od dnia 16.03.2020, podlegać będą przed wejściem na teren Przychodni wstępnej kwalifikacji, prowadzonej przez personel medyczny (rejestratorka i lekarz lub pielęgniarka).
Każdy pacjent zostanie zobowiązany do wypełnienia ankiety kwalifikacyjnej, a następnie zostanie poinformowany o zaleconym postępowaniu.
Wizyty w Przychodni zostaną ograniczone do wyłącznie koniecznych przypadków.

ZAPEWNIAMY, ŻE ŻADEN PACJENT NASZYCH PRZYCHODNI NIE POZOSTANIE BEZ OPIEKI!

Prosimy o wyrozumiałość i ścisłe stosowanie się do procedur wdrożonych przez personel Przychodni.
Tylko wspólne działania pozwolą nam zapewnić Państwu optymalną opiekę medyczną w tym trudnym dla wszystkich czasie oraz ograniczą zakres epidemii koronawirusa.
Pacjentów, którzy zostaną zakwalifikowani do wizyty w Przychodni, prosimy o ścisłe stosowanie się do poleceń lekarzy i pielęgniarek.
Prosimy, aby dzieciom zakwalifikowanym do wizyty w Przychodni towarzyszył wyłącznie jeden opiekun.

Tylko stosowanie zasad ścisłego nadzoru sanitarnego ustrzeże Państwa i personel Przychodni przed zarażeniem koronawirusem, pozwoli Państwu zachować zdrowie a nam kontynuować opiekę nad Państwem.

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą mailową, odpowiemy tak szybko jak to możliwe.