Programy profilaktyczne

Liczba odwiedzających: 3499

Profilaktyka to zapobieganie chorobom, ich wczesne wykrywanie oraz takie postępowanie w razie choroby, które pomoże złagodzić jej przebieg. Zapobiegać chorobom możemy zarówno poprzez sposób, w jaki żyjemy, jak i poprzez poddawanie się badaniom przesiewowym, które pozwolą wykryć groźne schorzenia na takim etapie, że wciąż pozostają duże szanse wyleczenia i zredukowania ryzyka powikłań. Chorób, których wczesne wykrycie pozwoli na ograniczenie dalszego rozwoju choroby, jest dużo. W naszych przychodniach prowadzone są programy profilaktyczne dotyczące:

chorób układu krążenia
(plik .pdf do pobrania)

gruźlicy
(plik .pdf do pobrania)

złamań:

 • Program profilaktyczny - Zapobieganie złamaniom - skierowany do kobiet powyżej 65 roku życia oraz do mężczyzn powyżej 70 r.ż. zadeklarowanych do SZP ZOZ w Jabłonnie, który prowadzony jest przez pielęgniarki i lekarzy.

  Program polega na wykonaniu wywiadu z pacjentem, pomiaru ciśnienia tętniczego,  wykonaniu analizy ryzyka złamania, edukacji dotyczącej aktywności fizycznej,  skierowaniu do specjalisty wg wskazań i oceny lekarza, zaopatrzenie w środki pomocnicze: balkonik, trójnóg wg oceny lekarza.

  W celu wzięcia udziału w przedstawionym programie, zapraszamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub mailowego z Przychodniami należącymi do SZP ZOZ w Jabłonnie:

  Gminny Ośrodek Zdrowia w Jabłonnie, ul. Parkowa 21, tel.: 22 782 43 35, jablonna@zozjablonna.pl

  Wiejski Ośrodek Zdrowia w Chotomowie ul. Partyzantów 10A, tel.: 22 772 62 95, chotomow@zozjablonna.pl

  Zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi:

  Osteoporoza bez tajemnic 
  (plik .pdf do pobrania)

  Osteoporoza – choroba milionów złamań
  (plik .pdf do pobrania)

  Upadki
  (plik .pdf do pobrania)

  Złamanie
  (plik .pdf do pobrania)

Zachęcamy do udziału w naszych programach profilaktycznych.